Povýšení svatého Kříže

16.08.2012 10:29

Plakat-zari.pdf

Svátek Povýšení sv. Kříže je hlavním svátkem v Německém řádu a slaví se 14.září. Během letošní oslavy proběhne současně setkání kandidátů a familiářů Německého řádu. Program započně v pátek večer a bude pokračovat v sobotu ráno. Celá oslava pak vyvrcholí veřejnou mší svatou v sobotu 15.9. ve 14:00hod. Při mši svaté bude nabíc slavnostně požehnán P.ThDr.,Ing. Lukášem Evženem Martinecem, OSA , opatem starobrněnským, nově zrestaurovaný věžní kříž, který byl zničen vichřicí v květnu tohoto roku. Na slavnost přijalo pozvání řada významných hostů.

Celá oslava bude uzavřena koncertem duchovní hudby v 16:00hod.

Informace pro účastníky:
- místo konání: kostel sv. Gotharda, Bouzov -> GPS: N 49° 42.26105', E 16° 53.44862'

- čas bohoslužby: 14:00hod. (kněží albu, familiáři OT malý ornát, příslušníci ostatních rytířských řádů patřičný předepsaný oděv)

- koncert duchovní hudby: kostel sv. Gotharda 16:00hod.

Příjezdová mapa - parkování (zdroj google)