Farní poutník - Olomouc 10.3.2013

25.03.2013 13:12

V neděli 10.3.2013 jsme ve 14 hodin vyrazili vlakem z Náměště na Hané do Olomouce, kde jsme po příjemné procházce nedělním odpoledním městem společně navštívili Arcidiecézní muzeum. Někteří z nás netušili, že v Olomouci takové muzeum vůbec je. Čtrnáct neplatících účastníků naší příjemné skupinky tedy nakonec vstoupilo do prostor Arcidiecézního muzea, protože v neděli je v muzeu vstup volný. To nám pochopitelně dopředu Otec Norbert prozradil. Navštívit Arcidiecézní muzeum opravdu stojí za to. Mě asi nejvíce oslovilo oddělení gotických plastik a zde krásné gotické piety z bohaté sbírky pana kanovníka metropolitní kapituly. Po návštěvě Muzea jsme se uvelebili v nedaleké kavárně, kde jsme se občerstvili a společně poseděli. Pak již naše kroky spokojeně směřovaly k domovu.

Farnímu poutníku zdar! P.Šť.

Farní poutník v měsíci dubnu proběhne v sobotu 13.4.2013